Strona Główna  Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nauka biegania przy rowerze
Autor Wiadomość
Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-07, 20:38   nauka biegania przy rowerze

Witam wszystkich :-)
W związku z tym, że w końcu zbliża się wiosna chciałabym nauczyć Lenkę biegania przy rowerze. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać żeby Lenkę nie przestraszyć i zeby nie wchodziła mi pod koła. Czy ktoś z Was jeździ na rowerze razem z psiakiem? Jak tak to mam prośbę o wskazówki jak się do tego zabrać :-)

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-07, 20:45   

ja jak zaczynałam z Marleyem i Cindą to powolutku jechałam.. pierwsze metry były straszne bo to ja się bardziej bałam ze np ogon sie w szprychy wkręci (wiem.. mam czarne myśli :) ) ale one jakoś szybko załapały o co chodzi.. na początku to jest bardzo spokojna wolniutka jazda, krótkie odległości i nagroda.. jak załapią ze to fajne to można próbować normalnie..
pamiętaj jednak ze psiak przy rowerze nie powinien non stop biegać.. lepszy będzie kłus, równomierny chód i przerwy co jakiś czas.. nie przeforsuj jej na dzień dobry bo musi sobie laseczka najpierw kondycje wzmocnić :) psy też mają zakwasy!! :)

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-07, 20:49   

dzieki Ewuś :-) generalnie Lenka ma dobrą kondycję bo codziennie lata z innymi psiakami z 1,5 - 2h ale oczywiście zacznę powoli, krótkie odcinki tak żeby dla dziewczyny to była sama przyjemnośc :-)

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-07, 21:02   

bieganie za psiakami a bieganie przy rowerze to trochę inne bieganie.. :) i masło tez jest bardziej maślane :)
a tak na poważnie.. sama zobaczysz kiedy będziecie mogły pozwolić sobie na więcej :)
ja też nie mogę sie doczekać końca roztopów po epoce lodowcowej żeby rowerek wyciągnąć.. i Cindzie i Marleykowi przyda się dodatkowa dawka ruchu.. choć dziś po prawie 3h spacerku (pańcia musiała doładować bateryjki słoneczkiem) padły :)

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-07, 21:22   

Ewuś, ja bardziej sie obawiam, że to moja kondycja nie da rady a nie lenki ;-)

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-07, 23:34   

będzie się we dwie wzmacniać :)

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-09, 12:27   

Ewa - a twoje psiaki biegna na normalnej smyczy? czy moze bez smyczy?
Oglądałam takie specjalne uchwyty do bezpiecznego prowadzenia psa przy rowerze, sa też smycze elastyczne do roweru i joggingu i juz głupia jestem. Sama nie wiem, czy to sie sprawdzi czy kupię i pójdzie w kąt .
o takie:

Torek jest stworzony do długich spacerów - to zdecydowanie długodystansowiec spacerowicz. Na razie biega bo musi ;) :rotfl: ale jeszcze chwilę i będzie śmigał aż miło :-P

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-15, 09:56   

Ćwiczyliśmy przez weekend biegi przy rowerze. Jak na pierwszy raz było fantastycznie!
Co prawda na początku Toru gnał jak husky w zaprzęgu, ale w końcu załapał o co chodzi
Delikatnym kłusem oblecieliśmy 2x park dookoła, później ćwiczyliśmy w miasteczku rowerowym. O dziwo nikt nas nie wyrzucił ;) Taki chłopiec był grzeczny :)
I o ile ten uchwyt do utrzymywania odległości od rowera jest w naszym przypadku zbędny o tyle muszę kupić elastyczną krótką smycz i szelki. Zdecydowanie!
Jak ogarnę sytuację zrobimy i wrzucimy zdjęcia.

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-15, 20:27   

My z Lenką również od niedzieli zaczęłyśmy jeździć przy rowerze. Lenka jakby urodziła się żeby przy nim biegać :-) jestem nia zachwycona :-) od razu załapała o co mi chodzi, biega przepięknie, wogóle nie ciagnie, jak mówię że ma stanąc od razu się zatrzymuje, jak mówię w prawo to skręca w prawo itd. :-)
w niedzielę w nagrodę za tak ładne biegała pojechaliśmy nad jezioro i Lenka się kąpała :mrgreen:

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-15, 23:15   

a ja Wam nie wierzę i poproszę o dowody 8-) :mrgreen:

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-16, 20:13   

Ewuś, jak tylko znajdzie się chętny żeby zrobić nam fotkę to przedstawimy dowody :mrgreen:

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-17, 20:18   

Fotki już sa :-) kiepskiej jakości ale nic lepszego nie udało nam się zrobić

goldenek2 

Wysłany: 2013-04-17, 21:09   

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

www.zlotypies.org

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-19, 08:42   

Pięknie :)

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-19, 20:45   

Na zdjęciu wygląda jakby strasznie ciagnął w bok, ale w rzeczywistości biegnie bardzo ładnie na luźnej smyczy.
Mamy już szelki, ale zaciął sie dzisiaj zatrzask. :roll: Muszę poczekac na wsparcie techniczne, bo nie chcę połamać zatrzasku. I linkę elastyczną zamówiłam :-P

Kasia, Szajba i Milka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-20, 05:52   

Ja wogóle jestem pełna podziwu, bo ja na przykład nie pojeździłabym, a to dlatego, że z Milką byłoby to żółwie tempo, a z Szajbą raczej jechałabym w bok jak zobaczyłaby jakiegoś psa

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-20, 07:08   

Aga, super wyglądacie na tej fotce :-) na moim jednym zdjęciu też tak wygląda jakby Lenka ciagnęła ale wcale tak nie jest :-) Kasiu lenka jest do tego chyba stworzona ale nie wiem jak mam namówić moją sznaucerkę miniaturkę, żeby chciała jechać w koszyku, jak ją do niego wkładam to wyrywa się jakbym ja ze skóry obdzierała :roll:

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-20, 09:38   

Kasiu - u nas tez tempo jest żółwie. Toru zdecydowanie nie jest typem sportowca. Ale biegnie i jak na razie był zadowolony. Psy mijalismy nawet spokojnie, ale jestem pełna obaw co bedzie jak przebiegnie nam droge kot. Róznie może sie skończyć ta jazda :roll: Licze na to, że bedzie skupiony na rowerze i nie zauważy :rotfl:

Dzisiaj nie jeżdźimy - zrobiło sie tak gorąco, ze wczoraj po zwykłym spacerze padł przed windą i nie mógł sie pozbierać, żeby do niej wejść :roll: Musi sie chłopak przyzwyczaić.

Aga -przekupstwem? :-P Ściągnij koszyk z roweru i może na ziemi spróbuj ;) ... z kiełbaską... szyneczką... Toru na to idzie zawsze :lol: no oprócz przywoływania :evil:

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-20, 10:32   

Aga, dzieki :-) o zdjęciu koszyka nie pomyslałam. Bedziemy próbować, zeby młoda też z nami mogła jeżdzić :-)

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-21, 11:59   

Kasia, Szajba i Milka napisał/a:
Ja wogóle jestem pełna podziwu, bo ja na przykład nie pojeździłabym, a to dlatego, że z Milką byłoby to żółwie tempo, a z Szajbą raczej jechałabym w bok jak zobaczyłaby jakiegoś psa

a ty myślisz ze jak to u mnie wygląda.. poznałaś Marleya i Cindę.. chyba wiesz że jest kolosalna różnica :) to też nie jest tak że na początku one od razu wiedzą co i jak.. ale powiem Ci szczerze że są momenty gdzie mam 2 psy do roweru zapięte i heja... tempo jest ważne bo każdy psiak ma inne ale zawsze możecie wybrać się we 2 z Tomkiem.. ty z Milką a Tomek z Szajbą.. jak załapią to uwierz że Szajba trochę zwolni a Milka trochę przyspieszy i będzie ok :) to i tak jest żółwie tempo ogólnie.. psy powinny delikatnie kłusować a nie szybko biec :) spróbujcie.. polecam.. a w lesie mogą przecież biegać luzem obok :)

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-21, 16:26   

Pokażę wam naszą dzisiejszą przejażdżkę. Gdyby nie kaczki w wodzie byłoby idealnie ;)

I oczywiście nie byłby sobą jakby nie wlazł do wody i nie próbował zapolować :lol: Mokry był on i ja :-P

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2013-04-21, 17:26   

ale fajnie :) a powiedz mi Aga jakim cudem Toru do wody nie wszedł?

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-21, 17:33   

No właśnie wszedł, a ja za nim :lol: Nie miał szelek, bo oddalismy do reklamacji i próbował głowę z obrozy wyciagnąc i za kaczkami sie rzucić. Spanikowałam i wydzierałam go z tej wody :lol: :lol: :lol: Tam jest od razu głeboko, ale bardziej niż kąpieli bałam się samowolnego oddalenia się :-P bo Toru zupełnie nie reaguje na przywołanie na spacerze.
To z mokrym brzuchem to ostatnie półsuche zdjęcie :-P jak już ociekaliśmy wodą nie wyciagałam aparatu :lol:

Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-28, 18:21   

To jeszcze sie wam pochwalę jakiego mam sportowca, który biega ze mną na rolkach :)

Było bardzo dobrze - chwilami zwierzyna łowna go wołała, ale daliśmy radę ;)

Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-04-28, 21:42   

Aga zazdroszczę :-) my z Lenką przez chorą łapkę mamy teraz przerwę rowerem

Odpowiedz do tematu